REKLAMA
Szelag
Infra
Ochrona
START arrow START
W numerze 4/2019 m.in.: -

Solaris Bus and Coach na progu nowego etapu

Radomski Rower Miejski jako alternatywny środek transportu w mieście

Ocena jakości usług transportowych na trasie Lublin–Biała Podlaska

Ocena natężenia ruchu drogowego na wybranych ulicach Szczecina

Zastosowanie nowych technologii w monitorowaniu pojazdów samochodowych

Zrównoważony rozwój a jakość życia

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

START
Autobus elektryczny Solarisa z kolejną nagrodą
Aktualności

 

Nowy Solaris Urbino 12 electric został nagrodzony przez jedno z najpopularniejszych czasopism branżowych „Busplaner” tytułem „Innowacja roku 2018”. Wyróżnienie przyznano w kategorii „Transport Publiczny” za wkład w rozwój elektromobilności na rynku niemieckim, w szczególności za projekty elektrobusów dla Fürth oraz Norymbergii. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 4 grudnia w Monachium. To kolejna nagroda dla autobusu elektrycznego nowej generacji produkowanego w bolechowskiej fabryce. Pojazd może także poszczycić się prestiżowym tytułem „Bus of the Year 2017”. „Zdobyta nagroda jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy Solaris na zachodnim rynku. W marcu tego roku otrzymaliśmy również niezwykle ważne wyróżnienie EBUS Award za wieloletni wkład w rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej, przyznane przez Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego. Zdobyty dziś tytuł jest potwierdzeniem, że obrany przed laty wspólny kierunek działań na rzecz rozwoju napędów alternatywnych jest kierunkiem właściwym” – mówił Alexander Schmidt, przedstawiciel Solaris Bus & Coach S.A. na rynku niemieckim..

 

Czytaj całość...
Volvo Polska w gronie TOP 10 Pracodawców Polski
Aktualności

 

Volvo Polska uplasowała się w gronie 10 najlepszych pracodawców w konkursie TOP Pracodawca w Polsce, prowadzonym przez portal PulsHR.pl. Wzorcowe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju – to główne przesłanki wyboru TOP 10 Pracodawców Polski. Celem konkursu TOP Pracodawca w Polsce jest wyłonienie wyróżniających się firm, odgrywających ważną rolę na ryku pracy i przyczyniających się tym samym do rozwoju otoczenia, w którym funkcjonują. „Nasz plebiscyt dedykujemy tym pracodawcom, dla których dynamiczne zmiany na rynku pracy stanowią szczególne wyzwanie. Uhonorowani przedsiębiorcy wskazują, w jaki sposób skutecznie zarządzać zasobami pracy, jak motywować i być pożytecznym z punktu widzenia rozwoju miasta i regionu. Dzięki naszemu konkursowi najlepsi pracodawcy będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami i zdobyć dodatkową renomę na trudnym rynku pracy w Polsce” – powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny portalu PulsHR.pl. .

 

Czytaj całość...
Ursus Bus podpisał umowę na dostawę autobusów do Zielonej Góry
Aktualności

 

10 października br. Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował o wyborze oferty spółki Ursus Bus na dostarczenie autobusów elektrycznych. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r. Realizacja dostaw powinna nastąpić najpóźniej do końca listopada 2018 r. Lubelska firma zebrała już zamówienia na elektryczne autobusy – które będą realizowane w przyszłym roku – na kwotę ponad 180 mln zł. Natomiast samo zamówienie, które pochodzi od MZK w Zielonej Górze, opiewa na kwotę 96,5 mln zł. „Zwycięstwo w tym przetargu jest dla nas niezwykle prestiżowe. Pokazuje nam także, że 2 lata temu obraliśmy słuszną drogę, by produkcję naszych autobusów opierać przede wszystkim o napędy elektryczne. Cieszymy się, że coraz więcej polskich miast stawia na elektromobilność, która pozwala mieszkańcom miast oddychać czystszym powietrzem. Przetarg w Zielonej Górze to największe zamówienie w Europie. Realizując go, potwierdzimy swoją wysoką pozycję na europejskim i światowym rynku” – mówi Jan Wielgus, wiceprezes Ursus Bus S.A..

 

Czytaj całość...
Autosan dostarczy 28 autobusów dla Wojska Polskiego
Aktualności

 

29 listopada miało miejsce kolejne, bardzo ważne wydarzenie w historii firmy Autosan. W hali produkcyjnej fabryki podpisana została umowa pomiędzy Autosan sp. z o.o. i 2 Regionalną Bazą Logistyczną w Warszawie na dostawę 28 autobusów. „Jesteśmy dumni z faktu, że Autosan tak szybko się rozwija. Dzisiejsza uroczystość potwierdza fakt, że nasza firma sprawdza się nie tylko na rynku cywilnym, potrafi konkurować i dostarczać swoje najwyższej jakości produkty również dla wojska. Jestem dumny również z tego, że polscy żołnierze będą jeździć polskimi autobusami wyprodukowanymi w Sanoku” – powiedział Michał Stachura, prezes zarządu Autosan sp. z o.o..

 

Czytaj całość...
Solaris i Autosan dostarczą autobusy do Rzeszowa
Aktualności

 

 

 

W postępowaniu przetargowym na dostawę 10 autobusów elektrycznych najlepszą ofertę przedstawiła firma Solaris Bus & Coach S.A. Poza dostarczeniem pojazdów kontrakt zakłada również budowę infrastruktury, która umożliwi ładowanie autobusów zarówno w dzień podczas kursów na trasie, jak i na terenie zajezdni.

 

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 40
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1