REKLAMA
Szelag
Infra
Ochrona
START arrow Aktualności arrow Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM w firmie PIXEL
W numerze 4/2019 m.in.: -

Solaris Bus and Coach na progu nowego etapu

Radomski Rower Miejski jako alternatywny środek transportu w mieście

Ocena jakości usług transportowych na trasie Lublin–Biała Podlaska

Ocena natężenia ruchu drogowego na wybranych ulicach Szczecina

Zastosowanie nowych technologii w monitorowaniu pojazdów samochodowych

Zrównoważony rozwój a jakość życia

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM w firmie PIXEL

 

W tym roku przypadła 130. rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Obchody jubileuszu odbyły się 2 czerwca, a organizatorzy widowiskowo przybliżyli mieszkańcom istotę swojej pracy. Zorganizowano m.in. wystawę zabytkowych autobusów oraz taboru tramwajowego, a następnie przeprowadzono przez miasto paradę pojazdów, których marki (takie jak Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus) na stałe wpisały się w historię komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.

 

Dopełnieniem lokalnego świętowania w Bydgoszczy było zorganizowanie w mieście kolejnego posiedzenia Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM. Dwudniowe obrady (6–7 czerwca), których myśl przewodnia brzmiała: „Jak efektywniej obsługiwać pasażerów z rejonów podmiejskich?”, skupiły przedstawicieli producentów autobusów, zarząd transportu publicznego i producentów systemów informacji pasażerskiej. Kolejnym ważnym wydarzeniem spotkania była wizyta uczestników Komisji w siedzibie firmy PIXEL.

Popołudniowe spotkanie rozpoczęto od oficjalnego przywitania, następnie zaproszono gości do uczestnictwa w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy przedstawicielstwem firmy PIXEL a MZK Oświęcim w ramach wdrożenia dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z wyposażeniem pojazdów. Gospodarz imprezy zadbał także o mniej oficjalną część programu, proponując m.in. wzięcie udziału w turnieju darta; zaprezentował ponadto ekspozycję autobusu miejskiego, który został wyposażony w kompleksowe rozwiązania informacji pasażerskiej. By zobrazować proces powstania urządzeń, uczestnicy konferencji zostali oprowadzeni po halach produkcyjnych firm PIXEL i PIXMET. Pochlebne recenzje do wydarzeń, które odbyły się w pierwszym tygodniu czerwca w Bydgoszczy, potwierdzają, że serce komunikacji miejskiej bije na Kujawach i Pomorzu.

 

http://pixel.pl/

 

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1