REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Aktualności arrow Kolejne autobusy elektryczne Solaris jadą do Berlina
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Kolejne autobusy elektryczne Solaris jadą do Berlina

 

Berlińska spółka transportu publicznego BVG zdecydowała się skorzystać z wieloletniego doświadczenia Solarisa w produkcji autobusów elektrycznych i zamówiła 15 bezemisyjnych pojazdów o długości 12 m. Do niemieckiej stolicy trafią one w 2019 r. Zamówione przez BVG pojazdy to te same, które w 2017 r. zdobyły nagrodę Bus of the Year – Solaris Urbino 12 electric. W Berlinie od kilku lat jeździ już 5 autobusów elektrycznych Solaris, natomiast dzięki nowemu zamówieniu dołączy do nich kolejnych 15 bezemisyjnych pojazdów z logo zielonego jamnika.

 

Autobusy bateryjne dla Berlina napędzane będą osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi. Energia elektryczna magazynowana będzie w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez gniazdo plug-in, tak jak dzieje się to standardowo w przypadku autobusów elektrycznych Solaris. W autobusach dla Berlina zamontowana będzie m.in. klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej. Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów będzie 10 podwójnych gniazd USB, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych w trakcie podróży. Pojazdy pomieszczą maksymalnie 65 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. 8 siedzeń dostępnych będzie z niskiej podłogi, ułatwiając zajęcie miejsca przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Łącznie po ulicach niemieckich miast jeździ już 27 autobusów elektrycznych marki Solaris, m.in. w Brunszwiku, Hanowerze, Hamburgu, Frankfurcie czy w Dreźnie.

 

https://www.solarisbus.com/

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans