REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Aktualności arrow Autosan dostarczy 28 autobusów dla Wojska Polskiego
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Autosan dostarczy 28 autobusów dla Wojska Polskiego

 

29 listopada miało miejsce kolejne, bardzo ważne wydarzenie w historii firmy Autosan. W hali produkcyjnej fabryki podpisana została umowa pomiędzy Autosan sp. z o.o. i 2 Regionalną Bazą Logistyczną w Warszawie na dostawę 28 autobusów. „Jesteśmy dumni z faktu, że Autosan tak szybko się rozwija. Dzisiejsza uroczystość potwierdza fakt, że nasza firma sprawdza się nie tylko na rynku cywilnym, potrafi konkurować i dostarczać swoje najwyższej jakości produkty również dla wojska. Jestem dumny również z tego, że polscy żołnierze będą jeździć polskimi autobusami wyprodukowanymi w Sanoku” – powiedział Michał Stachura, prezes zarządu Autosan sp. z o.o..

 

„Polska armia dostaje autobusy spełniające wszystkie wymogi, oszczędzając przy tym kilka milionów złotych. W ciągu najbliższych lat polska armia potrzebować będzie jeszcze ponad 200 autobusów. Mam nadzieję, że Autosan w tych postępowaniach wystartuje i życzę mu sukcesów – powiedział minister Bartosz Kownacki. Dodatkowo podkreślił, że spora część produkcji firmy Autosan jest typowo wojskowa i ten profil działalności firmy będzie się również rozwijał. Swoje zadowolenie z faktu zawarcia umowy w imieniu polskich sił zbrojnych na zakup autobusów właśnie w Sanoku wyraził również płk Dariusz Stróżewski, komendant 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. „PGZ włożyła wiele wysiłku organizacyjnego i finansowego w to, aby Autosan mógł znów zacząć produkować wysokiej jakości autobusy. Dzisiaj podpisywany jest kontrakt z wojskiem, ale spółka jest również coraz bardziej widoczna na rynku cywilnym. W przyszłym roku postawimy na rozbudowę mocy produkcyjnych zakładów, ze szczególnym naciskiem na możliwość budowy pojazdów z napędami ekologicznymi” – powiedział Adam Lesiński, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Podpisana umowa jest wynikiem wyboru oferty złożonej przez Autosan w postępowaniu przetargowym ogłoszonym we wrześniu br. przez 2 RBL. Przy wyborze oferty zamawiający brał pod uwagę takie parametry, jak cena, okres gwarancji, zużycie energii, emisja zanieczyszczeń, moc silnika oraz wyposażenie dodatkowe. Zaoferowane międzymiastowe autobusy Autosan spełniły wszystkie bezwzględne kryteria określone przez zamawiającego. Okazały się znacznie tańsze od zaproponowanych przez konkurencję, co wynika z faktu, że są niższe i krótsze, posiadają jednak mocniejsze silniki. W efekcie uzyskana została dość duża przewaga punktowa w ocenie ofert. Autobusy Autosan „służyły” już w przeszłości w polskich siłach zbrojnych. W pierwszej dekadzie XXI wieku do różnych formacji wojskowych dostarczone zostały 83 takie pojazdy.
< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans