REKLAMA
Lotko jakosc
MLotko
ALotko
Stajniak 3
START arrow Aktualności arrow Święto komunikacji miejskiej w Białymstoku
W numerze 12/2017 m.in.: -

 

 Multimodalny dworzec dla komunikacji autobusowej w Łodzi

 

Trzecia generacja MAN Lion’s Coach i nowy Neoplan Tourliner – autobusy pogranicza klas

 

Mercedes-Benz powraca do napędów hybrydowych

 

Charakterystyka mikroformowania wtryskowego. Konwencjonalne formowanie wtryskowe, dobór materiału, wtryskarki w mikroformowaniu wtryskowym

 

 

 

 

 Artykuły on-line dostępne w zakładce Do pobrania

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Święto komunikacji miejskiej w Białymstoku

 

120 lat historii białostockiej komunikacji – rocznica, którą władze miasta postanowiły uczcić wspólnie z mieszkańcami. W niedzielę 17 kwietnia na Rynku Kościuszki z tej okazji odbył się festyn pod hasłem „120 lat komunikacji miejskiej w Białymstoku”.

W roku 1893 ówczesne władze Białegostoku zawarły z Belgijskim Towarzystwem Akcyjnym kontrakt na budowę tramwaju konnego. Po 2 latach od tego momentu tramwaje zaczęły kursować na 3 liniach. Takie były początki komunikacji miejskiej w Białymstoku. – Dziś białostocki tabor należy do najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych w Polsce – mówi zastępca prezydenta Robert Jóźwiak.

 

Do świadczenia usług komunikacyjnych w Białymstoku zatrudnionych jest 590 kierowców, którzy przewożą ponad 100 mln pasażerów rocznie. W 2007 r. za kierownicą miejskiego autobusu – po raz pierwszy w historii Białegostoku – zasiadła kobieta. Dzisiaj kobiet prowadzących te pojazdy jest w mieście ponad 30.

 

Festyn poświęcony tej historii przyciągnął wielu białostoczan. Mogli obejrzeć różne rodzaje autobusów – od najstarszych do najnowocześniejszych. Był wielki tort, a o godz. 12.00 nastąpiło otwarcie wystawy plenerowej (przed budynkiem Archiwum Państwowego). Były też okolicznościowe wydawnictwa – przede wszystkim specjalnie przygotowana pamiątkowa mapa komunikacji miejskiej z historycznymi fotografiami i komentarzami. Nie zabrakło też baloników i książeczek dla dzieci.

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Clicktrans
Infra
TransExpo 2018
Kurzawa