REKLAMA
Infra
Ochrona
Szelag
START arrow Aktualności arrow Scania Citywide dostarczone do Jastrzębia-Zdroju
W numerze 3/2019 m.in.: -

Przegląd konstrukcji autobusowych oferowanych w Europie, prezentowanych na targach autobusowych w 2018 roku

Opory ruchu pojazdów komunikacji miejskiej z napędem elektrycznym – zależności empiryczne

Liberalizacja rynku dalekobieżnych przewozów autobusowych w Niemczech – od konkurencji do monopolu

Autonomiczne auta – wizja niedalekiej przyszłości

Bezpieczeństwo pieszych w krajach rozwijających się na przykładzie Ghany

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Scania Citywide dostarczone do Jastrzębia-Zdroju
 

 

Pod koniec marca br. zostało oddanych do użytku firmie Warbus sp. z o.o. 25 nowoczesnych niskopodłogowych autobusów miejskich Scania Citywide Euro 6. Pojazdy będą wykorzystywane w ramach kontraktu z MZK na obsługę miasta Jastrzębie-Zdrój. Przekazane pojazdy to dwunastometrowe jednostki zasilane olejem napędowym z silnikami o pojemności 6,7 l i mocy 280 KM. Autobusy miejskie Scania Citywide są wyposażone w silniki najnowszej generacji, spełniające normę Euro 6, zaprojektowane we współpracy z firmą Cummins.

Pojazdy posiadają trwałą konstrukcję wykonaną z aluminium oraz tworzyw sztucznych i zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania. Wszystkie autobusy zostały wyposażone w System Monitorowania Floty – Scania FMS, pozwalający na monitorowanie poprzez GPS pracy kierowcy, parametrów pojazdu oraz wszystkich wykorzystywanych w nim podzespołów. Ponadto, w ramach umowy, firma Warbus będzie mogła m.in. skorzystać ze szkoleń dla kierowców i pracowników zaplecza technicznego.

Podczas uroczystości, w czasie której oficjalnie oddano pojazdy do użytku, obecni byli m.in. przedstawiciele miasta, reprezentanci samorządu oraz firm zawierających umowę: Scania Polska S.A. oraz Warbus sp. z o.o. „Cieszymy się bardzo, że Jastrzębie-Zdrój to kolejne miasto po Jaworznie, Gliwicach, Łomży, aglomeracji warszawskiej i Słupsku, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z wysokiej klasy autobusów miejskich Scania. Projektując tego typu pojazdy, zawsze zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i wygodzie pasażerów. Z kolei kierowcy, którzy obsługują wyprodukowane przez nas autobusy miejskie, cenią ich ergonomiczność” – komentuje Harald Woitke, dyrektor generalny Scania Polska S.A. Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik Zarządu Warbus sp. z o.o., wyjaśnia: „Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Scania, ponieważ w naszym przekonaniu najlepiej łączy ona najnowsze technologie ze sprawdzonymi przez lata rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Takie podejście do produkcji autobusów powoduje, że pojazdy Scania Citywide zapewniają pasażerom optymalne warunki podróżowania, a jednocześnie są niezawodne i charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji. Bardzo ważny jest również dla nas solidny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Scanii, co zapewnia wysoką gotowość techniczną tych autobusów”.
< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1