REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Producenci i dostawcy arrow Dobry rok Scanii
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Dobry rok Scanii

Tadeusz Dyr, Joanna Pastuszka

  13 grudnia 2013 r. – na świątecznym spotkaniu z dziennikarzami – Scania podsumowała kończący się rok. Zdaniem Kjella Örtengrena – dyrektora generalnego Scania Polska S.A. – był to jeden z najlepszych okresów w historii Scanii w Polsce. Firma odnotowała przyrost sprzedaży samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów używanych. W niniejszym artykule przedstawiono najważniejsze osiągnięcia Scanii w 2013 r.

Koncern Scania zainaugurował działalność w Polsce w 1995 r. W pierwszym okresie głównym zadaniem Scania Polska był rozwój sieci dilerskiej i serwisowej, a tym samym zapewnienie sprawnego funkcjonowania polskim i zagranicznym użytkownikom pojazdów Scania. Obecnie sieć serwisowa Scanii obejmuje 35 stacji serwisowych, równomiernie pokrywających całą Polskę. Sieć sprzedaży tworzy 10 dilerów, w tym 8 należących do Scania Polska). Działalność ta wspomagana jest przez Centrum Szkoleniowe w Warszawie i w Opolu, Centralny Magazyn Części oraz Scania Finance Polska (oferująca klientom nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb, rozwiązania finansowe), a także całodobowy serwis drogowy Scania Assistance. W 2013 r. nowe stacje serwisowe zostały uruchomione w Kielcach, Koszalinie, Bydgoszczy, Siedlcach, Toruniu i Zielonej Górze. W budowie są stacje w Białymstoku, Bielsko-Białej i Bolesławcu.

 

Pełny tekst: AUTOBUSY Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe 2014 nr 1-2

 

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans