REKLAMA
Infra
Ochrona
Szelag
START arrow Aktualności arrow Autosan ma nowego właściciela
W numerze 3/2019 m.in.: -

Przegląd konstrukcji autobusowych oferowanych w Europie, prezentowanych na targach autobusowych w 2018 roku

Opory ruchu pojazdów komunikacji miejskiej z napędem elektrycznym – zależności empiryczne

Liberalizacja rynku dalekobieżnych przewozów autobusowych w Niemczech – od konkurencji do monopolu

Autonomiczne auta – wizja niedalekiej przyszłości

Bezpieczeństwo pieszych w krajach rozwijających się na przykładzie Ghany

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Autosan ma nowego właściciela

 

30 marca br. w obecności premier Beaty Szydło podpisany został akt notarialny, na mocy którego nowym właścicielem Autosana zostało konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W uroczystości, która odbyła się w hali fabrycznej, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, posłowie na Sejm i senatorowie RP oraz konsorcjanci.

Na akcie notarialnym swoje podpisy złożyli: syndyk Ludwik Noworolski oraz Marek Opowicz, prezes zarządu Autosan sp. z o.o., i Tadeusz Makowski, członek zarządu Autosan sp. z o.o. Po podpisaniu aktu premier Beata Szydło odpowiadała na pytania dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej na terenie fabryki, a następnie spotkała się z załogą Autosanu oraz mieszkańcami Sanoka. Tym uroczystym wydarzeniem rozpoczął się nowy okres w działalności przedsiębiorstwa. Jej zakres pozostaje niezmienny. Spółka nadal będzie produkowała autobusy komunikacji miejskiej i międzymiastowej, komponenty do pojazdów szynowych oraz wyroby dla wojska. Kontynuowany będzie także szeroki zakres usług przemysłowych.

 

  

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1