REKLAMA
Ochrona
Szelag
Infra
START arrow Aktualności arrow Warszawskie Linie Turystyczne
W numerze 4/2019 m.in.: -

Solaris Bus and Coach na progu nowego etapu

Radomski Rower Miejski jako alternatywny środek transportu w mieście

Ocena jakości usług transportowych na trasie Lublin–Biała Podlaska

Ocena natężenia ruchu drogowego na wybranych ulicach Szczecina

Zastosowanie nowych technologii w monitorowaniu pojazdów samochodowych

Zrównoważony rozwój a jakość życia

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Warszawskie Linie Turystyczne

ZTM w Warszawie wybrał w przetargach przewoźników, którzy będą obsługiwać statki kursujące w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Kursy tramwajem wodnym w bieżącym sezonie będzie realizowała spółka Żegluga Stołeczna, a rejsy do Serocka – Przedsiębiorstwo Usług Wodnych Jurkowski Marcin z Legionowa. Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa od 7 maja do końca sierpnia. Statek do Serocka wykona łącznie 45 rejsów na trasie Warszawa (Podzamcze) – Kanał Żerański – Serock – Warszawa (Podzamcze). Każdy z nich potrwa około dziewięciu godzin. Od 7 maja do 26 czerwca statek będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od lipca do zakończenia sezonu – dodatkowo w piątki. Tramwaj wodny popłynie 288 razy trasą: Podzamcze – Most Poniatowskiego – Cypel Czerniakowski – Podzamcze.

Każdy z rejsów Wisłą potrwa ok. dwóch godzin. Od 7 maja do 23 czerwca statek będzie pływał tylko w weekendy (4 rejsy dziennie), a od 24 czerwca do końca sezonu – codziennie (3 rejsy). Statki będą zabierały na pokład przynajmniej 100 pasażerów i dysponowały dodatkową powierzchnią umożliwiającą organizację koncertów muzycznych i punktu gastronomicznego. Za rejsy, tak jak w ubiegłym roku trzeba będzie zapłacić 36 zł (statek do Serocka) i 18 zł (tramwaj wodny). Prawo do 50% ulgi będą mieli uczniowie (szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych) do ukończenia 21. roku życia – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz osoby, których uprawnienia wynikają z ustaw szczególnych (m.in. studenci).

< Poprzedni   Następny >
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1