REKLAMA
Szelag
Infra
Ochrona
START arrow Wydarzenia
W numerze 4/2019 m.in.: -

Solaris Bus and Coach na progu nowego etapu

Radomski Rower Miejski jako alternatywny środek transportu w mieście

Ocena jakości usług transportowych na trasie Lublin–Biała Podlaska

Ocena natężenia ruchu drogowego na wybranych ulicach Szczecina

Zastosowanie nowych technologii w monitorowaniu pojazdów samochodowych

Zrównoważony rozwój a jakość życia

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Wydarzenia
Targi, niczym zaprojektowane przez Pininfarinę

Doskonale zaprojektowany autobus czy samochód osobowy, taki jaki wychodził spod ołówka Battisty Pininfariny, aby odnieść na motoryzacyjnym rynku sukces musi mieć kilka cech, które ten sukces gwarantują. Musi być piękny, praktyczny oraz zachwycić branżę w odpowiednim momencie. Cechy doskonałego pojazdu posiadają także, organizowane w Targach Kielce od 2003 roku Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.

 

Czytaj całość...
BusWorld 2015  światowe igrzyska branży autobusowej, cz. 1

Zbigniew Rusak

W belgijskim Kortrijk od ponad 40 lat spotykają się specjaliści z branży autobusowej. W br. swoje produkty zaprezentowało 411 wystawców z 36 krajów świata. Wystawę odwiedziło ponad 34,9 tys. osób ze 118 państw. W niniejszym artykule zaprezentowano trendy zmian na rynku autobusowym 

Czytaj całość...
Transexpo a sprawa polska

Zbigniew Rusak

 Barometrem nadchodzących zmian w transporcie publicznym są targi Transexpo w Kielcach i towarzyszące im konferencje naukowo-techniczne organizowane przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Polską Izbę Transportu Samochodowego i Spedycji. W artykule omówiono nowe prezentowane na targach pojazdy, ich wyposażenie oraz systemy obsługi pasażerów.

 

Czytaj całość...
Mistrzostwa Świata UICR
Reprezentacje 17 krajów członkowskich największej i zarazem najstarszej na świecie unii kierowców zawodowych UICR wzięły udział w 29. edycji mistrzostw świata, które odbyły się w Krakowie w dniach 25–28 września br. 131 zawodników stanęło do rywalizacji o tytuł najlepszego z najlepszych, a 9 o tytuł mistrza świata w ecodrivingu. Na tych, którzy stanęli na podium, czekały specjalnie na tę okazję rzeźbione statuetki solne oraz medale, w tym również złoty medal UICR.
Czytaj całość...
Bus Euro Test 2014  w poszukiwaniu nowych trendów w komunikacji miejskiej

Zbigniew Rusak

60-tysięczna, malownicza Lucerna była gospodarzem tegorocznego Bus Euro Testu, którego wyniki będą decydowały o przyznaniu prestiżowej nagrody International Bus Of The Year 2015. Miasto pełne zieleni i zabytków, o powierzchni 25 km2, położone w środkowej Szwajcarii nad zachodnim brzegiem Jeziora Czterech Kantonów, u stóp ośnieżonego szczytu Pilatus (2 137 m n.p.m.) to otoczenie, w jakim testowano 5 niskopodłogowych autobusów miejskich ubiegających się o ten tytuł. W bieżącym roku testowano głównie wielkopojemne autobusy przegubowe, które mogły być zasilane zarówno olejem napędowym, jak również paliwami alternatywnymi lub które mogły być wyposażone w napęd hybrydowy. Podstawowym warunkiem było jednak spełnienie aktualnej normy czystości spalin Euro 6 i co najmniej 300-kilometrowy zasięg po zatankowaniu.  

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 10
REKLAMA
Clicktrans
Wojtyła 1