REKLAMA
Szelag
Infra
Ochrona
START arrow Producenci i poddost.
W numerze 4/2019 m.in.: -

Solaris Bus and Coach na progu nowego etapu

Radomski Rower Miejski jako alternatywny środek transportu w mieście

Ocena jakości usług transportowych na trasie Lublin–Biała Podlaska

Ocena natężenia ruchu drogowego na wybranych ulicach Szczecina

Zastosowanie nowych technologii w monitorowaniu pojazdów samochodowych

Zrównoważony rozwój a jakość życia

 

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Producenci i poddost.
Rodzina autobusów Solaris Urbino nowej generacji powiększa się

Zbigniew Rusak 

Już wkrótce na targach Busworld w belgijskim Kortrijk Solaris Bus and Coach zaprezentuje kolejne wersje autobusów Urbino – pojazdy nowej generacji. Będzie to dwunastometrowy autobus miejski z napędem elektrycznym oraz autobus niskowejściowy, adresowany przede wszystkim do operatorów obsługujących linie podmiejskie. Ten ostatni rodzaj pojazdu jest szczególnie popularny w krajach skandynawskich, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluxu. Obecnie cała rodzina Urbino nowej generacji obejmuje niskopodłogowe autobusy miejskie z napędem klasycznym i elektrycznym o długości 12 m w wersji dwu- i trzydrzwiowej, miejskie autobusy przegubowe o długości 18 m w wersji trzy- i czterodrzwiowej oraz niskowejściowy autobus podmiejski o długości 12 m.

Czytaj całość...
Solaris Urbino  15 lat rynkowego sukcesu

Zbigniew Rusak 

Podczas kolejnych targów pojazdów użytkowych w Hanowerze Solaris Bus & Coach S.A. zaprezentował nową generację autobusu miejskiego Urbino. Od momentu premiery na drogi 28 krajów Europy i Azji wyjechało blisko 11 tys. autobusów tego modelu, oferowanego w 28 odmianach. Niniejszy artykuł stanowi próbę podsumowania dotychczasowych dokonań podpoznańskiej fabryki w sektorze autobusów miejskich.

Czytaj całość...
Setra TopClass 500 już w Polsce

Zbigniew Rusak

W czerwcu br. do polskiego klienta trafił pierwszy autobus turystyczny klasy premium Setra S 517 HDH, należący do rodziny TopClass 500. Ten luksusowy autobus został zakupiony przez firmę przewozową Gwiździel Transport Międzynarodowy z Chojnic, specjalizującą się przede wszystkim w transporcie ciężarowym. Firma oferuje także wynajem luksusowych autokarów dla tour-operatorów, organizujących wycieczki objazdowe po Europie Zachodniej. W niniejszym artykule przedstawiono rodzinę nowych pojazdów, która swoją premierę miała w Nicei oraz na targach BusWorld w Kortrijk w 2013 roku. 

Czytaj całość...
Nowe długości, nowe wysokości, nowe wymiary  rodzina ComfortClass 500 powiększa się

Zbigniew Rusak

W dwa lata po premierze pierwszych czterech modeli nowej rodziny uniwersalnych autobusów turystycznych ComfortClass 500 Setra zdecydowała się powiększyć swoją ofertę o kolejne 4 pojazdy. Ich premiera będzie miała miejsce podczas wrześniowych targów IAA w Hanowerze, jednak nasza redakcja miała możliwość poznania tych pojazdów już teraz.

Czytaj całość...
Tablice informacyjne XSTD i system monitoringu wizyjnego firmy Pixel

Tadeusz Dyr, Zbigniew Rusak

Pixel sp. z o.o. od 1994 r. dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania informatyczne, urządzenia elektroniczne i oprogramowanie stosowane w komunikacji publicznej. Obejmują one systemy elektronicznej informacji pasażerskiej, pobierania opłat za przejazdy, monitoringu wizyjnego oraz automatycznego zliczania pasażerów. W niniejszym artykule przedstawiono tablice informacyjne XSTD oraz system monitoring wizyjnego oferowane przez firmę Pixel. 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 12
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans