REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Aktualności
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Elektryczne autobusy Volvo z Wrocławia do Uddevalla

 

Volvo Buses otrzymało zamówienie na 4 elektryczne autobusy Volvo 7900 od firm transportowych Bivab i Uddevalla Omnibus dla miasta Uddevalla w zachodniej Szwecji. Autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą po mieście Uddevalla już od 2014 r. Nowe elektryczne autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Na ulicach Udevalli pojawią się latem przyszłego roku. Autobusy zostaną sprzedane w formie kompletnego rozwiązania „pod klucz”, a Volvo zadba o serwis i konserwację zarówno pojazdów, jak i ich akumulatorów po stałych miesięcznych kosztach.

 

Czytaj całość...
Kolejne autobusy elektryczne Solaris jadą do Berlina

 

Berlińska spółka transportu publicznego BVG zdecydowała się skorzystać z wieloletniego doświadczenia Solarisa w produkcji autobusów elektrycznych i zamówiła 15 bezemisyjnych pojazdów o długości 12 m. Do niemieckiej stolicy trafią one w 2019 r. Zamówione przez BVG pojazdy to te same, które w 2017 r. zdobyły nagrodę Bus of the Year – Solaris Urbino 12 electric. W Berlinie od kilku lat jeździ już 5 autobusów elektrycznych Solaris, natomiast dzięki nowemu zamówieniu dołączy do nich kolejnych 15 bezemisyjnych pojazdów z logo zielonego jamnika.

 

Czytaj całość...
Autosan dostarczył autobus szkolny dla gminy Chmielnik

 

 

19 lipca 2018 r. w gminie Chmielnik zameldował się autobus Eurolider 9, dostarczony w ramach realizacji postępowania przetargowego pn. Zakup i dostawa autobusu szkolnego na potrzeby gminy Chmielnik. Na swojej stronie internetowej gmina poinformowała o zakupie nowego autobusu marki Autosan, przeznaczonego na cele związane z realizacją zadań własnych w zakresie dowożenia uczniów do szkół, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 

Czytaj całość...
Autobus elektryczny Solarisa z kolejną nagrodą

 

Nowy Solaris Urbino 12 electric został nagrodzony przez jedno z najpopularniejszych czasopism branżowych „Busplaner” tytułem „Innowacja roku 2018”. Wyróżnienie przyznano w kategorii „Transport Publiczny” za wkład w rozwój elektromobilności na rynku niemieckim, w szczególności za projekty elektrobusów dla Fürth oraz Norymbergii. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 4 grudnia w Monachium. To kolejna nagroda dla autobusu elektrycznego nowej generacji produkowanego w bolechowskiej fabryce. Pojazd może także poszczycić się prestiżowym tytułem „Bus of the Year 2017”. „Zdobyta nagroda jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy Solaris na zachodnim rynku. W marcu tego roku otrzymaliśmy również niezwykle ważne wyróżnienie EBUS Award za wieloletni wkład w rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej, przyznane przez Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego. Zdobyty dziś tytuł jest potwierdzeniem, że obrany przed laty wspólny kierunek działań na rzecz rozwoju napędów alternatywnych jest kierunkiem właściwym” – mówił Alexander Schmidt, przedstawiciel Solaris Bus & Coach S.A. na rynku niemieckim..

 

Czytaj całość...
Volvo Polska w gronie TOP 10 Pracodawców Polski

 

Volvo Polska uplasowała się w gronie 10 najlepszych pracodawców w konkursie TOP Pracodawca w Polsce, prowadzonym przez portal PulsHR.pl. Wzorcowe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju – to główne przesłanki wyboru TOP 10 Pracodawców Polski. Celem konkursu TOP Pracodawca w Polsce jest wyłonienie wyróżniających się firm, odgrywających ważną rolę na ryku pracy i przyczyniających się tym samym do rozwoju otoczenia, w którym funkcjonują. „Nasz plebiscyt dedykujemy tym pracodawcom, dla których dynamiczne zmiany na rynku pracy stanowią szczególne wyzwanie. Uhonorowani przedsiębiorcy wskazują, w jaki sposób skutecznie zarządzać zasobami pracy, jak motywować i być pożytecznym z punktu widzenia rozwoju miasta i regionu. Dzięki naszemu konkursowi najlepsi pracodawcy będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami i zdobyć dodatkową renomę na trudnym rynku pracy w Polsce” – powiedział Rafał Kerger, redaktor naczelny portalu PulsHR.pl. .

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 55
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans