REKLAMA
Infra
Ochrona
Szelag
START arrow Aktualności
W numerze 7-8/2018 m.in.: -

Kierunki rozwoju miejskich autobusów elektrycznych i hybrydowych na przykładzie pojazdów testowanych podczas Bus Euro Test w Zagrzebiu

Zasilanie liniowe w aspekcie rozwoju branży autobusów elektrycznych

Systemy transportowe dla rowerzystów

Spożycie alkoholu przez kierującego pojazdem jako czynnik ryzyka w transporcie publicznym

Ocena zadowolenia pasażerów z organizacji usług komunikacji miejskiej MPK Kraków

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Najwyższa Jakość 2011 dla ZTM Warszawa

Zarząd Transportu Miejskiego został laureatem V edycji programu Najwyższa Jakość Quality International. W bieżącym roku Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie jest jedynym organizatorem komunikacji miejskiej w Polsce, który otrzymał to wyróżnienie.

Czytaj całość...
Warszawskie Linie Turystyczne

ZTM w Warszawie wybrał w przetargach przewoźników, którzy będą obsługiwać statki kursujące w ramach Warszawskich Linii Turystycznych. Kursy tramwajem wodnym w bieżącym sezonie będzie realizowała spółka Żegluga Stołeczna, a rejsy do Serocka – Przedsiębiorstwo Usług Wodnych Jurkowski Marcin z Legionowa. Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa od 7 maja do końca sierpnia. Statek do Serocka wykona łącznie 45 rejsów na trasie Warszawa (Podzamcze) – Kanał Żerański – Serock – Warszawa (Podzamcze). Każdy z nich potrwa około dziewięciu godzin. Od 7 maja do 26 czerwca statek będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od lipca do zakończenia sezonu – dodatkowo w piątki. Tramwaj wodny popłynie 288 razy trasą: Podzamcze – Most Poniatowskiego – Cypel Czerniakowski – Podzamcze.

Czytaj całość...
WYKAZ ARTYKUŁÓW ZA ROK 2010

WYKAZ ARTYKUŁÓW ZA ROK 2010

Czytaj całość...
Sejm uchwalił projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym

W dniu 26 listopada Sejm uchwalił projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Za przyjęciem głosowało 390 posłów, trzech było przeciwnych, a dwóch się wstrzymało od głosu. Głównym założeniem nowej ustawy jest przekazanie kompetencji i obowiązków związanych z organizacją transportu publicznego niezbędnego z punktu widzenia społecznego organizatorom transportu, którymi mają być jednostki samorządu, gminy lub minister infrastruktury. Organizator będzie mógł zlecić wykonanie takich przewozów zakładowi budżetowemu lub prywatnemu przewoźnikowi. Projekt określa też podmioty, które będą musiały przygotować plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego (gminy liczące co najmniej 50 tys. mieszkańców, powiaty liczące co najmniej 80 tys. mieszkańców, związki i porozumienia międzygminne zrzeszające 80 tys. mieszkańców, oraz związki i porozumienia powiatów obejmujące 120 tys. mieszkańców). Ustawa trafi teraz do Senatu.

Przetargowe problemy z automatami biletowymi w Krakowie
Automaty biletowe pojawią się na ulicach Krakowa z opóźnieniem. Wszystko z powodu jednego słowa: Mifare. Od jesieni zeszłego roku Kraków czeka na montaż sześćdziesięciu nowych automatów, które będą obsługiwać Krakowską Kartę Miejską. Cztery takie już stoją. Można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów, od jednorazowych po miesięczne. Oprócz tego za gotówkę lub punkty zgromadzone na magnetycznej KKM, dostępne są też karnety parkingowe. Pierwsze z zapowiadanych sześćdziesięciu maszyn miały być montowane na krakowskich przystankach już we wrześniu. Niestety, pojawią się najwcześniej w połowie listopada. Mifare to standard wymiany informacji pomiędzy czytnikiem, a elektroniczną kartą bezstykową. Właśnie takie karty, wykorzystujące tą technologię, były na próbę rozdawane w zeszłym roku mieszkańcom Krakowa, aby zachęcić ich do korzystania z automatów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 50 z 50
REKLAMA
TransExpo 2018
Silesia
Clicktrans