REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Aktualności
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej w Warszawie

 

Dzięki działaniom inwestycyjnym warszawska komunikacja miejska jest coraz bardziej przyjazna. Na jakość podróży ma również wpływ zachowanie pasażerów. Kampania Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej, której organizatorami są Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie, a partnerami Warszawska Kolej Dojazdowa, Polski Związek Niewidomych i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważnym i niezbędnym elementem podróży jest życzliwe zachowanie się względem innych pasażerów.

W taborze warszawskiej komunikacji miejskiej (tramwajach, autobusach, pociągach KM, SKM i WKD) pojawiły się plakaty kampanii zawierające siedem komunikatów z podziękowaniem lub prośbą o pomoc. W specjalnym folderze ponadto opisano szczegółowo zasady życzliwego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej. Wydawnictwo trafiło do rąk mieszkańców stolicy podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego.

 

Czytaj całość...
Srebrny Listek CSR dla Volvo Polska

Volvo Polska drugi raz z rzędu została laureatem Srebrnego Listka CSR. Wyróżnienie za 2013 r. zostało przyznane w wyniku ankietowego badania dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility) w polskich przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez tygodnik „Polityka” i firmę doradczą PwC w ramach badania Lista 500 Polityki. Ankieta została opracowana według wytycznych normy ISO 26000 w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Srebrny Listek CSR „Polityki” otrzymały firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie istotnych rozwiązań z normy ISO 26000.

Czytaj całość...
Scania dostarczy 100 autobusów do Tajwanu

 

 

Scania dostarczy 100 podwozi do tajwańskiego producenta autobusów Gen-Chen. Firma ta współpracuje z Scanią od początku lat 90., a w ostatnich latach wykorzystuje wyłącznie podwozia firmy Scania. W tym czasie Scania zdobyła silną pozycję na rynku tajwańskim. Kluczowym czynnikiem sukcesu – zdaniem Chen Horn-Ho, prezesa firmy Gen-Chen – jest szeroka sieć serwisowa, w której udzielane jest najlepsze wsparcie.

Czytaj całość...
Nowe wiaty przystankowe w Warszawie

 

 

W kwietniu zaprezentowano pierwszą nową wiatę seryjną przystankową w Warszawie. Zaprojektowana została ona specjalnie dla stolicy i nawiązuje wyglądem do tzw. „Ł-ek”, czyli zadaszeń z lat 70. XX w. Nowe, aluminiowe i segmentowe wiaty, które mogą mieć długość 2,8, 4,2 lub 5,6 m, można dostosowywać do potrzeb lub warunków technicznych. Dach wiaty ogranicza nagrzewanie się i zapewnia odpowiednie rozświetlenie. Wewnątrz, oprócz segmentu wyposażonego w gablotę z rozkładem jazdy, umieszczono długą ławkę przystankową.

Czytaj całość...
Solaris Trollino numer 1 000 będzie jeździł w Salzburgu, a 1 001  w Gdyni
 

W kwietniu br. fabrykę Solarisa opuściły 2 wyjątkowe trolejbusy – Trollino z numerem 1 000, który trafił do austriackiego Salzburga, a także trolejbus numer 1 001, zbudowany dla gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej. W Gdyni uroczyste przekazanie wyposażonego w najnowsze technologie jubilata odbyło się 24 kwietnia.

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 45 z 55
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans