REKLAMA
Szelag
Infra
Ochrona
START arrow Aktualności
W numerze 7-8/2018 m.in.: -

Kierunki rozwoju miejskich autobusów elektrycznych i hybrydowych na przykładzie pojazdów testowanych podczas Bus Euro Test w Zagrzebiu

Zasilanie liniowe w aspekcie rozwoju branży autobusów elektrycznych

Systemy transportowe dla rowerzystów

Spożycie alkoholu przez kierującego pojazdem jako czynnik ryzyka w transporcie publicznym

Ocena zadowolenia pasażerów z organizacji usług komunikacji miejskiej MPK Kraków

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Scania dostarczy 100 autobusów do Tajwanu

 

 

Scania dostarczy 100 podwozi do tajwańskiego producenta autobusów Gen-Chen. Firma ta współpracuje z Scanią od początku lat 90., a w ostatnich latach wykorzystuje wyłącznie podwozia firmy Scania. W tym czasie Scania zdobyła silną pozycję na rynku tajwańskim. Kluczowym czynnikiem sukcesu – zdaniem Chen Horn-Ho, prezesa firmy Gen-Chen – jest szeroka sieć serwisowa, w której udzielane jest najlepsze wsparcie.

Czytaj całość...
Autosan ma nowego właściciela

 

30 marca br. w obecności premier Beaty Szydło podpisany został akt notarialny, na mocy którego nowym właścicielem Autosana zostało konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W uroczystości, która odbyła się w hali fabrycznej, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, posłowie na Sejm i senatorowie RP oraz konsorcjanci.

Czytaj całość...
Prof. Jerzy Merkisz dotorem honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

 

Prof. dr hab. inż. Jerzy Merkisz otrzymał pierwszy w historii Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu tytuł doktora honoris causa. Uroczystość odbyła się 17 czerwca 2014 roku w auli głównej uczelni i wzięło w niej udział wielu znanych i cenionych gości. Wśród nich znaleźli się posłowie i senatorowie ziemi radomskiej, przedstawiciele władz województwa oraz miasta. Na uroczystość przybyli również rektorzy i prorektorzy, dziekani, prodziekani, dyrektorzy instytutów, kierownicy katedr i przedstawiciele uczelni wyższych, w tym z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Nie zabrakło również licznie przybyłych kolegów, przyjaciół oraz współpracowników oraz przedstawicieli instytucji i podmiotów gospodarczych, z którymi współpracuje prof. Jerzy Merkisz.

 

Czytaj całość...
Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej w Warszawie

 

Dzięki działaniom inwestycyjnym warszawska komunikacja miejska jest coraz bardziej przyjazna. Na jakość podróży ma również wpływ zachowanie pasażerów. Kampania Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej, której organizatorami są Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie, a partnerami Warszawska Kolej Dojazdowa, Polski Związek Niewidomych i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważnym i niezbędnym elementem podróży jest życzliwe zachowanie się względem innych pasażerów.

W taborze warszawskiej komunikacji miejskiej (tramwajach, autobusach, pociągach KM, SKM i WKD) pojawiły się plakaty kampanii zawierające siedem komunikatów z podziękowaniem lub prośbą o pomoc. W specjalnym folderze ponadto opisano szczegółowo zasady życzliwego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej. Wydawnictwo trafiło do rąk mieszkańców stolicy podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego.

 

Czytaj całość...
Srebrny Listek CSR dla Volvo Polska

Volvo Polska drugi raz z rzędu została laureatem Srebrnego Listka CSR. Wyróżnienie za 2013 r. zostało przyznane w wyniku ankietowego badania dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility) w polskich przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez tygodnik „Polityka” i firmę doradczą PwC w ramach badania Lista 500 Polityki. Ankieta została opracowana według wytycznych normy ISO 26000 w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Srebrny Listek CSR „Polityki” otrzymały firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie istotnych rozwiązań z normy ISO 26000.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 49
REKLAMA
Silesia
TransExpo 2018
Clicktrans