REKLAMA
Infra
Ochrona
Szelag
START arrow Aktualności
W numerze 7-8/2018 m.in.: -

Kierunki rozwoju miejskich autobusów elektrycznych i hybrydowych na przykładzie pojazdów testowanych podczas Bus Euro Test w Zagrzebiu

Zasilanie liniowe w aspekcie rozwoju branży autobusów elektrycznych

Systemy transportowe dla rowerzystów

Spożycie alkoholu przez kierującego pojazdem jako czynnik ryzyka w transporcie publicznym

Ocena zadowolenia pasażerów z organizacji usług komunikacji miejskiej MPK Kraków

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Elektryczne autobusy hybrydowe Volvo na ulicach Sztokholmu
 

W Sztokholmie rzeczywistością stała się trasa autobusowa w całości obsługiwana przez ciche, paliwowo wydajne i praktycznie bezemisyjne elektryczne autobusy hybrydowe Volvo. Od 16 marca łącznie 8 elektrycznych autobusów hybrydowych jeździ na trasie 73, która przebiega pomiędzy Ropsten a Instytutem Karolinska w centrum Sztokholmu.

Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses, potwierdza, że w coraz większej liczbie miast postrzega się zelektryfikowany transport autobusowy jako efektywne kosztowo rozwiązanie, mające na celu poprawę jakości powietrza oraz redukcję hałasu. Rozwiązanie takie uatrakcyjnia podróż oraz pozytywnie wpływa na środowisko bez konieczności inwestowania dużych środków w nową infrastrukturę.

 

Czytaj całość...
Scania dostarczy 100 autobusów do Tajwanu

 

 

Scania dostarczy 100 podwozi do tajwańskiego producenta autobusów Gen-Chen. Firma ta współpracuje z Scanią od początku lat 90., a w ostatnich latach wykorzystuje wyłącznie podwozia firmy Scania. W tym czasie Scania zdobyła silną pozycję na rynku tajwańskim. Kluczowym czynnikiem sukcesu – zdaniem Chen Horn-Ho, prezesa firmy Gen-Chen – jest szeroka sieć serwisowa, w której udzielane jest najlepsze wsparcie.

Czytaj całość...
Autosan ma nowego właściciela

 

30 marca br. w obecności premier Beaty Szydło podpisany został akt notarialny, na mocy którego nowym właścicielem Autosana zostało konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W uroczystości, która odbyła się w hali fabrycznej, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, posłowie na Sejm i senatorowie RP oraz konsorcjanci.

Czytaj całość...
Prof. Jerzy Merkisz dotorem honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

 

Prof. dr hab. inż. Jerzy Merkisz otrzymał pierwszy w historii Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu tytuł doktora honoris causa. Uroczystość odbyła się 17 czerwca 2014 roku w auli głównej uczelni i wzięło w niej udział wielu znanych i cenionych gości. Wśród nich znaleźli się posłowie i senatorowie ziemi radomskiej, przedstawiciele władz województwa oraz miasta. Na uroczystość przybyli również rektorzy i prorektorzy, dziekani, prodziekani, dyrektorzy instytutów, kierownicy katedr i przedstawiciele uczelni wyższych, w tym z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Nie zabrakło również licznie przybyłych kolegów, przyjaciół oraz współpracowników oraz przedstawicieli instytucji i podmiotów gospodarczych, z którymi współpracuje prof. Jerzy Merkisz.

 

Czytaj całość...
Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej w Warszawie

 

Dzięki działaniom inwestycyjnym warszawska komunikacja miejska jest coraz bardziej przyjazna. Na jakość podróży ma również wpływ zachowanie pasażerów. Kampania Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej, której organizatorami są Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Tramwaje Warszawskie, Szybka Kolej Miejska, Metro Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie, a partnerami Warszawska Kolej Dojazdowa, Polski Związek Niewidomych i Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważnym i niezbędnym elementem podróży jest życzliwe zachowanie się względem innych pasażerów.

W taborze warszawskiej komunikacji miejskiej (tramwajach, autobusach, pociągach KM, SKM i WKD) pojawiły się plakaty kampanii zawierające siedem komunikatów z podziękowaniem lub prośbą o pomoc. W specjalnym folderze ponadto opisano szczegółowo zasady życzliwego zachowania się w środkach komunikacji miejskiej. Wydawnictwo trafiło do rąk mieszkańców stolicy podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego.

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 50
REKLAMA
TransExpo 2018
Silesia
Clicktrans