REKLAMA
Ochrona
Infra
Szelag
START arrow Aktualności
W numerze 5/2018 m.in.: -

Zagrzeb gospodarzem Bus Euro Testu 2018

Oszacowanie powierzchni paneli fotowoltaicznych dla zelektryfikowanego transportu autobusowego w Warszawie w wariancie skrajnym

Ocena jakości usług komunikacji miejskiej – dobór zmiennych do badania metodą delficką

Analiza funkcjonowania Związku Komunikacyjnego Berlina i Brandenburgii

Analiza inteligentnych systemów transportowych na przykładzie miasta Krakowa

Możliwości recyklingu różnych frakcji odpadów w budownictwie drogowym

 

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Nowe wiaty przystankowe w Warszawie

 

 

W kwietniu zaprezentowano pierwszą nową wiatę seryjną przystankową w Warszawie. Zaprojektowana została ona specjalnie dla stolicy i nawiązuje wyglądem do tzw. „Ł-ek”, czyli zadaszeń z lat 70. XX w. Nowe, aluminiowe i segmentowe wiaty, które mogą mieć długość 2,8, 4,2 lub 5,6 m, można dostosowywać do potrzeb lub warunków technicznych. Dach wiaty ogranicza nagrzewanie się i zapewnia odpowiednie rozświetlenie. Wewnątrz, oprócz segmentu wyposażonego w gablotę z rozkładem jazdy, umieszczono długą ławkę przystankową.

Czytaj całość...
Solaris Trollino numer 1 000 będzie jeździł w Salzburgu, a 1 001  w Gdyni
 

W kwietniu br. fabrykę Solarisa opuściły 2 wyjątkowe trolejbusy – Trollino z numerem 1 000, który trafił do austriackiego Salzburga, a także trolejbus numer 1 001, zbudowany dla gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej. W Gdyni uroczyste przekazanie wyposażonego w najnowsze technologie jubilata odbyło się 24 kwietnia.

 

Czytaj całość...
LION"S CITY IDAS z napędem hybrydowym na testach w Gdyni i we Wrocławiu

Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej w Gdyni testowało w grudniu 2011 r. dwunastometrowy autobus MAN LION’S CITY IDAS z napędem hybrydowym. W pierwszych dniach stycznia był on testowany we Wrocławiu. Pojazd wyposażony jest w silnik spalinowy MAN DO836LOH o mocy 191 kW i spełniający normy czystości spalin EEV oraz w elektryczne jezdne silniki asynchroniczne 2×75 kW i generator 150 kW. W trakcie hamowania autobusu wytwarzana jest energia elektryczna, którą magazynuje się w wysokowydajnym zasobniku ultracap, a następnie wykorzystuje do napędu silników elektrycznych. Silnik spalinowy wyłączany jest automatycznie. Przy ruszaniu i na krótkich odcinkach trasy stosuje się wyłącznie napęd elektryczny. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie zużycia oleju napędowego i w konsekwencji mniejsze zanieczyszczenie środowiska.


ZTM wdraża projekt "Warszawski Rower Publiczny"

W stolicy, do marca 2013 r., powstanie sieć co najmniej 120 wypożyczalni na ok. 2 tys. rowerów. Modułowe stojaki staną przy stacjach metra i ważnych węzłach komunikacyjnych oraz w pobliżu kampusów uczelnianych. Za wdrożenie i eksploatację systemu „Warszawskiego Roweru Publicznego”, zgodnie z nowymi zapisami w statucie wprowadzonymi uchwałą Rady Warszawy, będzie odpowiadał Zarząd Transportu Miejskiego.

Czytaj całość...
Solaris wchodzi na rynek fiński

Solaris Bus & Coach rozpoczął sprzedaż swoich produktów w Finlandii we współpracy z tamtejszą firmą Valmet Automotive. Zgodnie z umową, Valmet będzie wspierać polskiego producenta i doradzać w kluczowych kwestiach związanych z wejściem na nowy rynek. Firmy rozważają również wspólne projekty w zakresie rozwoju produktów.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 43
REKLAMA
Clicktrans
TransExpo 2018
Silesia