REKLAMA
Szelag
Ochrona
Infra
START arrow Aktualności
W numerze 12/2018 m.in.: -

BusWorld Rosja w Moskwie

System Open Payment produkcji R&G dla MKS Mielec

Metody badań autonomii pojazdów elektrycznych

Analiza gotowości autobusów miejskich w wybranych okresach użytkowania

Efekty działań Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa przewozów szkolnych

Artykuły on-line do nr 12/2017 dostępne w zakładce Do pobrania,

a od 2018 r. na stronie www.ceref.pl

 

 

Instytut Naukowo-Wydawniczy SPATIUM sp. z o.o. ul. 25 Czerwca 68 26-600 Radom tel.: +48 48 369 80 74 fax.: +48 48 369 80 75 wydawnictwo@inw-spatium.pl http://inw-spatium.pl

Aktualności
Debiut elektrycznych Solarisów w Krajach Bałtyckich

 

Nadbałtyckie miasteczko Jurmała na Łotwie zakupiło 2 elektryczne autobusy marki Solaris. Bezemisyjne Urbino 8,9 LE electric wyjadą na ulice kurortu w trzecim kwartale 2019 r. Będą to pierwsze elektrobusy Solaris nie tylko na Łotwie, ale i w innych Krajach Bałtyckich. Zamówione elektrobusy to niskowejściowe pojazdy o długości 8,9 m. Zostaną wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 160 kWh, które będą ładowane poprzez wtyczkę plug-in umieszczoną po prawej stronie autobusu za tylną osią. Stan naładowania magazynów energii wraz z liczbą kilometrów, jaką może pokonać pojazd, będą wyświetlały się na pulpicie kierowcy. Źródłem napędu w elektrycznym Urbino będzie centralny silnik trakcyjny.

 

Czytaj całość...
Hybrydy nowej generacji w Toruniu

 

Nowoczesne, bogato wyposażone, ułatwiające podróżowanie osobom niepełnosprawnym, ekologiczne – do Torunia docierają kolejne nowe autobusy. Zasilane olejem napędowym Solarisy już wożą pasażerów. Hybrydowe MAN-y wyjadą na trasy niebawem. Przypomnijmy, że w tym roku miasto, za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji, kupiło aż 35 nowych autobusów: 21 zasilanych olejem napędowym Solarisów i 14 MAN o napędzie hybrydowym. W historii toruńskiego MZK to największy autobusowy zakup w jednym roku. Solarisy kosztowały ponad 25,5 mln zł brutto. Z kolei umowa z firmą MAN opiewała na 24,8 mln zł brutto.

 

Czytaj całość...
Ciechanów ma swój pierwszy autobus elektryczny

 

Solaris Urbino E 8,9 LE electric, czyli pierwszy miejski autobus elektryczny, zasilił już flotę ZKM w Ciechanowie. Pojazd jest proekologiczny i całkowicie bezemisyjny. Został kupiony dzięki pozyskaniu przez miasto 90% dofinansowania. Autobus jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW. Posiada litowo-jonowe baterie trakcyjne o łącznej pojemności 160 kWh. Pojemność baterii umożliwia przejechanie od 120 do 160 km przy całkowitym naładowaniu baterii. Zależy to od warunków, w jakich pojazd jest eksploatowany, od techniki jazdy oraz obciążenia. Baterie autobusu są ładowane w systemie plug-in (ze standardowej sieci elektrycznej) prądem o wysokim napięciu. Autobus wyposażony jest w system rekuperacji energii. Oznacza to, że baterie autobusu są doładowywane podczas jazdy energią elektryczną wygenerowaną w czasie hamowania pojazdu.

 

Czytaj całość...
Autosan dostarczył autobus do Szczytna

 

28 listopada br. Autosan zrealizował umowę na dostawę 10-metrowego, niskopodłogowego autobusu Sancity 10LF do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Autobus ten wyposażony został w ekologiczny silnik Cummins Euro 6 oraz automatyczną skrzynię biegów Voith. Przystosowany jest do przewozu 94 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Autobusem podróżować mogą również osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. W drzwiach środkowych znajduje się platforma wjazdowa dla wózków, a wewnątrz autobusu jest miejsce do ich bezpiecznego przewożenia. Pojazd wyposażony został także w urządzenia klimatyzacyjne oraz systemy monitoringu i informacji pasażerskiej. http://autosan.pl/

 

Wyróżnienie dla Volvo Polska za realizację celów zrównoważonego rozwoju

 

Volvo Polska zostało wyróżnione przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Global Compact Network Polska za działania i wysiłki ukierunkowane na realizację wyznaczonych przez ONZ celów zrównoważonego rozwoju i 10 zasad Global Compact w Polsce. Volvo Polska zostało docenione za zaangażowanie we wdrażanie Celu 11: Zrównoważone miasta i społeczności. Wyróżnienia zostały wręczone przedstawicielom firm przez Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, oraz Kamila Wyszkowskiego, Prezesa Zarządu Global Compact Network Poland podczas debaty Corporate social responsibility – entrepreneurship for the sustainable development, w ramach odbywającej się w Katowicach 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 55
REKLAMA
Wojtyła 1
Clicktrans